ÖVRIGT / Diverse / Emaljskylt 14346002
nr 1434 6002
Emaljskylt
"Mobiloil", Vitracier Neuhaus, France, omkring 1950. Skylt i emaljerad plåt med röd Pegasus samt svart text ”Mobiloil” och "Socony -Vacuum Francaise" mot vit bakgrund med svart kant, 58x58 cm
Kondition: bruksslitage, färgbortfall, skador
Utrop:
6.000 kr
måndag 29 november 2021
kl 18:46:30